• rio

    Wyniki Igrzysk Paraolimpijskich Rio 2016

    Kajakarstwo

    1. Kamila Kubas Rio – brązowy medal
    2. Mateusz Surwiło Rio – 5mc
    3. Jakub Tokarz Rio – złoty medal

     

    Kolarstwo

    1. Anna Duzikowska Rio – 11,12,13 mc
    2. Anna Harkowska Rio – 2 x srebrny medal , 4 , 13mc , Londyn – 3 x srebrny medal
    3. Renata Kałuża Rio – 4,5,8,9mc
    4. Iwona Podkościelna Rio – złoty medal, 5mc
    5. Marcin Polak Rio – 11,11mc
    6. Arkadiusz Skrzypiński Rio – 8,10mc
    7. Rafał Wilk Rio – złoty medal, srebrny medal, Londyn 2 x złoty medal
    8. Przemysław Wegner Rio – 5,7,10mc

     

    Lekkoatletyka

    1. Ewa Durska Rio – złoty medal, Londyn – złoty medal, Sydney – złoty medal
    2. Alicja Fiodorow Rio – 2 x srebrny medal, Londyn – srebrny medal, brązowy medal, Pekin – srebrny medal, brązowy medal, Ateny – brązowy medal
    3. Lucyna Kornobys Rio – srebrny medal, 4mc
    4. Karolina Kucharczyk Rio – srebrny medal, Londyn – złoty medal
    5. Joanna Mazur Rio – 7,11mc
    6. Arleta Meloch Rio – 10mc, Londyn – srebrny medal, Sydney – srebrny medal
    7. Barbara Niewiedział Rio – złoty medal, brązowy medal, Londyn – złoty medal
    8. Katarzyna Piekart Rio – brązowy medal, 8,9mc, Londyn – złoty medal
    9. Sabina Stenka-Szymańska Rio – 5mc,
    10. Renata Śliwińska Rio – 6,6mc
    11. Anna Trener-Wierciak Rio – brązowy medal, 9mc
    12. Tomasz Blatkiewicz Rio – 6,8mc, Londyn – brązowy medal, Pekin – srebrny medal, Ateny – 2 x złoty medal
    13. Krzysztof Ciuksza Rio – 4,6mc
    14. Michał Derus Rio – srebrny medal, 11mc
    15. Adrian Imanowski Rio – 5mc
    16. Robert Jakimowicz Rio – srebrny medal
    17. Aleksander Kossakowski Rio – dyskfalifikacja
    18. Rafał Korc Rio – 4mc, Londyn – brązowy medal
    19. Karol Kozuń Rio – 4mc, Londyn – srebrny medal
    20. Maciej Lepiato Rio – złoty medal, 11mc, Londyn – złoty medal
    21. Mirosław Madzia Rio – 7mc
    22. Łukasz Mamcarz Rio – 4mc
    23. Mateusz Michalski Rio – 5mc, Londyn – złoty medal, srebrny medal,
    24. Daniel Pek Rio – srebrny medal, 10mc, Londyn – srebrny medal
    25. Paweł Piotrowski Rio – 5mc, Pekin – srebrny medal, brązowy medal, Ateny – złoty medal, srebrny medal
    26. Janusz Rokicki Rio – srebrny medal, Londyn – srebrny medal, Ateny – srebrny medal,
    27. Mariusz Sobczak Rio – 6mc, Londyn – srebrny medal
    28. Maciej Sochal Rio – złoty medal, 4mc
    29. Lech Stoltman Rio – brązowy medal
    30. Bartosz Tyszkowski Rio – srebrny medal, 8mc
    31. Łukasz Wietecki Rio – 5,10mc

     

    Łucznictwo

    1. Milena Olszewska Rio – brązowy medal, 6mc, Londyn – brązowy medal
    2. Adam Dudka Rio – 17mc
    3. Piotr Sawicki Rio – 6,6mc

     

    Paraujeżdzenie

    1. Karolina Karwowska Rio – 16mc

     

    Pływanie

    1. Karolina Hamer Rio – 9,13mc
    2. Oliwia Jabłońska Rio – brązowy medal, 4,11mc Londyn – srebrny medal
    3. Joanna Mendak Rio – 5,7,11mc, Londyn – złoty medal, Pekin – złoty medal, srebrny medal, brązowy medal, Ateny – złoty medal, brązowy medal
    4. Paulina Woźniak Rio – 4,12,17mc, Londyn – brązowy medal, Pekin – srebrny medal
    5. Patryk Biskup Rio – 5,11,12,19mc
    6. Jacek Czech Rio – 6,7mc
    7. Wojciech Makowski Rio – srebrny medal, 7,12mc
    8. Kamil Rzetelski Rio – 10,14,15,20mc

     

    Podnoszenie ciężarów

    1. Małgorzata Hałas-Koralewska Rio – 4mc
    2. Justyna Kozdryk Rio – 4mc, Pekin – srebrny medal
    3. Marzena Zięba Rio – srebrny medal
    4. Grzegorz Lanzer Rio – 8mc
    5. Mariusz Tomczyk Rio – niesklasyfikowany
    6. Marek Trykacz Rio – 4mc

     

    Strzelectwo sportowe

    1. Filip Rodzik Rio – 21,31,34mc
    2. Szymon Sowiński Rio – 4,10,16

     

     

    Szermierka na wózkach

    1. Renata Burdon Rio – 4mc
    2. Marta Fidrych Rio – 6mc
    3. Marta Markowska Rio – 7,8mc, Londyn – brązowy medal
    4. Adrian Kastro Rio – brązowy medal
    5. Jacek Gaworski Rio – srebrny medal, 5mc, Londyn
    6. Michał Nalewajek Rio – srebrny medal, brązowy medal, 5mc
    7. Dariusz Pender Rio – srebrny medal, brązowy medal, 4,8mc, Londyn – złoty medal, Pekin – brązowy medal, Ateny – srebrny medal, 2 x brązowy medal, Sydney – złoty medal, srebrny medal
    z Grzegorz Pluta Rio – 4mc, Londyn – złoty medal
    9. Kamil Rząsa Rio – brązowy medal, 7mc

     

    Tenis na wózkach

    1. Kamil Fabisiak Rio – 9,17mc
    2. Tadeusz Kruszelnicki Rio – 17mc

     

    Tenis stołowy

    1. Dorota Bucław Rio – 5mc
    2. Katarzyna Marszał Rio – 6mc
    3. Dorota Nowacka Rio – złoty medal, 5mc
    4. Natalia Partyka Rio – 2 x złoty medal, Londyn – złoty medal, brązowy medal, Pekin – złoty medal, srebrny medal, Ateny – złoty medal, srebrny medal
    5. Karolina Pęk Rio – złoty medal, brązowy medal, Londyn – brązowy medal
    6. Krystyna Siemieniecka Rio – srebrny medal
    7. Patryk Chojnowski Rio – srebrny medal, brązowy medal, Londyn – złoty medal, srebrny medal
    8. Rafał Czuper Rio – srebrny medal, 5mc
    9. Piotr Grudzień Rio – 2 x brązowy medal, Londyn – złoty medal, Pekin – srebrny medal
    10. Rafał Lis Rio – 5,9mc
    11. Maciej Nalepka Rio – 5,9mc
    12. Marcin Skrzynecki Rio – brązowy medal, 9mc
    13. Krzysztof Żyłka Rio – 9,13mc

     

    Wioślarstwo

    1. Jolanta Majka Rio – 6mc
    2. Michał Gadowski Rio – 6mc

     

    Żeglarstwo

    1. Monika Gibes Rio – 4mc
    2. Piotr Cichocki Rio – 4mc

    Wielkie gratulacje dla wszystkich za hart ducha i walkę !!!