• TVP będzie transmitować Paraolimpiadę w RIO!

  Kampania #TakdlaRio odniosła kolejny sukces!
  Po raz pierwszy w historii będziemy mogli zobaczyć na żywo naszych paraolimpijczyków walczących o medale olimpijskie.Telewizja Polska oficjalnie potwierdziła, że będzie transmitować Paraolimpiadę w Rio de Janeiro.
  O tej historycznej decyzji TVP w coraz większych szczegółach dowiadujemy się z ich oficjalnego listu, który potwierdza, iż będzie transmitować relacje z Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.
  – Dzięki Waszemu poparciu wszyscy Polacy będą mogli oglądać na antenie TVP, w tym TVP 1  i TVP 2 transmisje z Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r. To sukces nie tylko naszej czwórki – mój, Karoliny Hamer, Tomasza Hamerlaka i Janusza Rokickiego.
  To olbrzymi sukces wszystkich naszych kibiców i wszystkich tych, którzy nas dopingowali. Według prowadzonych statystyk o akcji #TakdlaRio do tej pory usłyszało około 3 milionów osób i uzyskała ona poparcie ponad 20 tysięcy kibiców. Dziękujemy za zaangażowanie! To dla nas duże wyróżnienie i jednocześnie duża motywacja, aby kontynuować kampanię, nadal przybliżać ideę sportu paraolimpijskiego, aby promować i pokazywać sylwetki sportowców z niepełnosprawnością – w takich słowach podziękowała za dotychczasowe wyrazy wsparcia Katarzyna Rogowiec, ambasadorka kampanii #TakdlaRio, narciarka biegowa i trzykrotna medalistka Igrzysk Paraolimpijskich.
  Przypomnijmy – akcja #TakdlaRio została zainicjowana 5 maja w Dniu Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych przez czworo utytułowanych Paraolimpijczyków   – multimedalistów Mistrzostw Europy, Świata oraz Igrzysk Paraolimpijskich – biegaczkę narciarską Katarzynę Rogowiec, pływaczkę Karolina Hamer, kulomiota Janusza Rokickiego oraz maratończyka Tomasza Hamerlaka. Jednym głównych  celów Kampanii było doprowadzenie do transmisji Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro 2016 na antenie TVP 1 lub TVP 2.
  24 lipca br., po konferencji prasowej w Warszawie, TVP poinformowała, że zrealizuje transmisję z Igrzysk Paraolimpijskich z Rio de Janeiro w Telewizji Polskiej, z zaznaczeniem, iż większa ilość szczegółów zostanie podana jesienią.
  22 września br. skierowane zostało pismo do Prezesa Telewizji Polskiej z prośbą o szczegółowe plany dotyczące  transmisji Paraolimpiady. Ambasadorzy chcieli uzyskać informację, w jakim wymiarze godzinowym i na jakich kanałach, TVP planuje transmisję relacji z Paraolimpiady.
  15 października br., dzięki poparciu naszych kibiców i sympatyków, Telewizja Polska zapowiedziała w oficjalnym piśmie, iż będzie transmitować relację z Igrzysk Paraolimpijskich na antenie TVP, w tym TVP1 i TVP2.
  Inicjatorzy akcji podkreślają, że to duży sukces kampanii #TakdlaRio. To znak, że Paraolimpijczyk staje się równie ważnym i cenionym sportowcem, jak Olimpijczyk. To jednak nie koniec Waszych i naszych działań. Aby poprawić sytuację sportowców niepełnoprawnych dowiedzmy się o nich i ich dyscyplinach więcej. Kibicujmy ich treningom, obserwujmy sportową rywalizację i promujmy sport paraolimpijski. Dzięki temu, pewnego dnia, podobnie jak w Wielkiej Brytanii, Mistrz Paraolimpijski będzie tak popularny i tak ceniony jak Mistrz Olimpijski. To przyczyni się do tego, że wiele osób, odnajdzie w sobie siłę i motywację do działania! – nawołują ambasadorzy akcji #TakdlaRio